Nova Bilgisayar Garanti Servis Prosedürü

 

GARANTİ:

Satın alınan tüm ürünler ithalatçı veya imalatçı firma garantisi altındadır. Tamir veya değişim işlemleri garanti belgesinde bulunan ve garanti veren firma tarafından yapılmaktadır.

Sattığımız tüm ürünler ithalatçı veya imalatçı firma garantisi altında olup tamir veya değişim işlemleri garanti veren firma ve yetkili servisleri tarafından yapılmaktadır. Bünyemizde Onarım Merkezi yoktur.

Arızalı ürününüzü faturası veya garanti belgesi ile birlikte Nova Bilgisayar adresine veya Notebook gibi ürünleri markanın ilgili servisine yollamanız gerekmektedir.

Nova Bilgisayar adresine gönderdiğiniz ürünler de tarafımızdan yetkili servislere gönderilmekte ve sonuç beklenmektedir bu süre bizim ürünü servise gönderdiğimiz tarihten itibaren 20 iş gününü geçemez.

Notebook, Monitör gibi bazı ürünlerde garanti prosedürü direkt yetkili servisler tarafından sağlanabilmektedir. Bu ürünler ile ilgili yetkili servis noktaları iletişim bilgilerine alttaki linkten ulaşabilirsiniz veya garanti belgesinde yazan iletişim bilgileri size yardımcı olacaktır.

Seri numarası olan ürünlerde yetkili servisler ürünün seri numarasından garanti kapsamını kolaylıkla bulabilmekte ve onarım işlemlerine başlayabilmektedir. Bundan dolayı ürünlerin üzerinde bulunan seri nosu yırtılmamalı, okunmaz duruma getirilmemelidir

Kutusundan arızalı çıkan yeni aldığınız ürünler “arızalı yeni ürünler” sınıfına girer. Bu tip ürünleri, orijinal ambalajında ve bütün aksesuarları ile birlikte, “aldığınız gibi olmak kaydı” ile doğrudan Nova Bilgisayar adresine en geç 7 gün içinde göndermeniz gerekir. Orijinal ambalajında etiket, bant, yazı vb. olmamalıdır.

 

ARIZALI ÜRÜN:

Arızalı yeni ürünler için 3 alternatif söz konusudur; onarım, değişim veya iade. Dolayısı ile mutlaka isteğinizi ifade eden bir not ile birlikte ürünü göndermeniz gerekmektedir.

Tarafımıza ulaşan ürünlerde işlemin süresi, değişim ise tedarikçi firmanın stoklarına bağlı olarak, iade ise yetkili servisin vereceği rapora bağlı olarak, onarım ise yine yetkili servisin onarım süresine bağlı olarak değişmektedir. Nova Bilgisayar sizi mağdur etmemek adına tedarikçiler ve yetkili servislere gerekli baskıyı yaparak en kısa sürede işleminizi sonuçlandırmaya çalışacaktır.

Arızalı ürünlerinizi Karanfil Sok. NO: 49 / 15 - Kızılay - ANKARA adresimize kargo aracılığı ile veya immkanınız varsa elden teslim şeklinde göndermeniz gerekmektedir.

Arızaya gönderilen ürünler kargoda zarar görmeyecek şekilde paketlenerek firmamıza gönderilmesi gerekmektedir. Firmamıza gönderdiğiniz üründe kargoda oluşabilecek hasardan dolayı firmamız sorumlu değildir.

ASUS veya MSI marka Ekran kartı, Anakart ve Notebook ürünlerinde garanti için kendi yetkili servislerine gönderim yapınız.

Yetkili Servis listesi: Yetkili Servisler