Nova Bilgisayar Ürün İade-Değişim Prosedürü

Sizin için özel olarak temin edilen, montaj yapılan, istek üzerine test edilen siparişler firmamız bünyesinde hatalı bir durum bulunmaması durumunda kesinlikle iade alınmaz. Toplama bilgisayar gibi özel sipariş verilen ve montaj test yapılması istenilen ürünlerde arıza olmadığı sürece iade veya değişim yapılmaz.


İnternet sitemiz üzerinden kargo aracılığı ile satın aldığınız ürün ya da ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliği bozulmadan, teslim tarihinden itibaren yedi ( 7 ) günlük süre içinde iade edebilirsiniz
İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekmektedir. Faturanız firma adına düzenlenmişse kesilen firma üzerinden iade faturası kesilmesi gerekmektedir. Anlaşmalı olduğumuz kargo firması MNG kargodur. Anlaşma numarası: 104132 .

İade edilecek ürünlerin yazılım, sarf malzemeleri gibi ürünlerden (şerit, mürekkep kartuşu, toner, kağıt vb.) olması durumunda orjinal ambalajında ve kullanılmamış olarak iade edilmelidir. Aksi takdirde iade şartları oluşmamış olacağından yapılan iadeler kabul edilmeyecektir. Bilgisayar ve notebook gibi ürünlerin kurulumunun yapılmış olması da iadeyi imkansız kılar.
Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma vesair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi durumunda ürün iade alınamaz ve bedeli iade edilemez.

Ürün/ürünler orijinal kutusu ile iade edilmeli, ürünlerin iç ve dış kutu bütünlüğü, seri seri numarası görünürlüğü hasar görmemiş olmalı. Ayrıca aksesuarları (kablo, kitapçık, CD, kutu içi aksesuarlar vs.) eksik olmamalıdır.

Yazıcı iadelerinde kartuş, toner gibi tüketim malzemeleri açılmamış olmalıdır. Ayrıca iade edilen yazıcılarda orijinal sarf malzemeleri dışında farklı bir ürün kullanılmamış olmalıdır.

İadeye gönderilen ürünler orijinal kutu ve ambalajlarının zarar görmemesi için farklı kutu ve ambalaj ile paketlenerek firmamıza ulaştırılmalıdır. Aksi takdirde kargodan kaynaklanan etiketlemelerde orijinal kutu yada ambalaj zarar görmektedir.

İlgili markanın kalite ve üretim standartları prosedürü içinde ve genel üretim standartları ve ilgili kuruluşların kabul ettiği garanti ve arıza koşulları çerçevesinde sorun teşkil etmeyen ürünler iade alınmaz. (Örneğin : bazı monitörlerde ölü piksel)