pc toplama

Nova Bilgisayar PC Toplama Sihirbazı

 İŞLEMCİ:
 ANAKART:
 BELLEK - RAM:
 HARD DISK:
 SSD:
 EKRAN KARTI:
 KASA:
 PSU:
 İŞLEMCİ SOĞUTUCU:
 MONİTÖR:
 KLAVYE:
 MOUSE:
 KLAVYE-MOUSE SETİ:
 SES SİSTEMİ:
 YAZILIM:


Uyumlu Bilgisayar Toplama Sıralaması:
İŞLEMCİ > ANAKART > RAM > HDD/SSD > EKRAN KARTI > DİĞER BİLGİSAYAR PARÇALARI..
Seçtiğiniz parçaların birbiri ile uyumlu olması için yukarıdaki sırayı takip etmenizi öneririz.

Bu sihirbaz ile sadece basit bir masaüstü bilgisayar değil aynı zamanda ev ve iş yeriniz için uyumlu parçaları içeren toplama bilgisayar, oyun bilgisayarı, grafik ve çizim bilgisayarı veya workstation hazırlamanız artık çok kolay.
Pc toplama sihirbazı ile Intel veya AMD işlemciler için işlemciye göre soketine uyumlu anakart seçer. Bu sayede uyumlu şekilde ister intel bilgisayar isterseniz de amd bilgisayar toplama yapabilirsiniz.
Web sitemiz üzerinden pc toplama sihirbazı sayesinde Ankara, İstanbul ve İzmir başta olmak üzere bir çok şehirden sipariş verebilirsiniz.PC Toplama nedir? Toplama bilgisayar nasıl olur?
Toplama bilgisayar piyasada OEM olarak adlandırılan her biri kendi üretici markası olan (Intel, AMD, Asus, MSI vs.) bilgisayar parçalarının uzman bir kişi tarafından dikkatli şekilde birleştirilerek çalışır bir bilgisayar haline getirilmesi ve sonrasında gerekli stres testlerinin yapılarak kullanıma hazır hale getirilmesidir.

Bilgisayar toplarken nelere dikkat edilmelidir?
Öncelikle bilgisayar parçalarının çalışır durumda bir bilgisayar haline getirilebilmesi için uygun ve uyumlu parçalar seçilmelidir. Bunun yanında bu parçaların soğutulması ve uzun süre boyunca stabil bir şekilde çalışabilmesi için uygun kasa, güç kaynağı ve soğutma parçalarının doğru şekilde seçilerek montaj yapılmasıdır. Parçaların montaj yapılırken steril, statik elektriğe maruz kalmayan, yeterli ışık alan bir ortamda ve bu işi bilen biri tarafından yapılması son derece önemlidir. PC Toplama yaparken bilgisayar parçalarının doğru sokete takılması ve uygun vidalama ile sıkıştırılması gerekir.

Toplama bilgisayar almanın avantajları nelerdir?
Gerek oyun bilgisayarı gerek çizim veya render bilgisayarı alırken toplama bilgisayar olarak satın alınmasının en büyük avantajı fiyat ve performansa dayalı daha çok kullanım amacına uygun olarak parçalar seçilerek hazırlanıyor olmasıdır. Bunun yanında toplama bilgisayar aldığınızda içine konulan parçaların marka ve modellerinin tam olarak belli olması, ilerleyen zamanlarda arızalanan veya daha performanslı bir parça ile upgrade edilmek istendiğinde buna uygun olması da çok önemli bir avantajdır. Tabi bunun için bilgisayarı ilk alırken ileriye dönük parça değişimlerine uygun olan Anakart, Kasa ve güç kaynağı seçmekte fayda vardır.

Toplama bilgisayarda hangi parçalar değiştirilebilir veya upgrade edilebilir?
Genelde bilgisayar parçaları 5-6 yıllık kullanım (güncel olan programlar, oyunlar ve 3D çizim yazılımlarının ihtiyaçlarına göre) süresine sahiptirler. Fakat bu süreyi bilgisayarda bir kaç parçayı değiştirerek uzatmak mümkündür. Örneğin Anakart platformu uygun ise daha yüksek seviye bir işlemci, daha yüksek kapasitede bir ram (bellek), daha büyük kapasitede bir disk ve hatta daha performanslı bir Ekran Kartı ile değişim yapılarak bilgisayarınızın kullanım ömrünü uzatabilirsiniz. Ama bunun için toplama bilgisayarınızı ilk alırken uzman bir kişiye danışıp uygun ve ileriye dönük parçalar seçmenize yardımcı olması ve bu şekilde bir bilgisayar toplama yapmanız oldukça önemlidir.